شما چطور هزینه های دوران تحصیل در رشته معماری را تأمین کردید؟

معماری به عنوان یکی از گران ترین رشته های تحصیلی است و منابع مطالعات در این رشته پرهزینه است. ریتم سریع دوره های آموزشی در استودیوهای سنتی نیازمند وسایل و اقلام زیادی است که دانش آموزان را به ارائه ایده های طراحی از طریق ترسیم فنی، رسم دیاگرام، کولاژ، ماکت سازی و … مجبور می کند، و استفاده از تکنیک های فوق ملزم به هزینه های گزافی است. برچسب قیمت برای مطالعه و تمرین در رشته معماری جزء هزینه هایی است که در همه حرفه ها صدق می کند. حال این شرایط به بهتر شدن شرایط فنی شخص کمک کند یا بدتر شدن آن.
شما چطور هزینه های دوران تحصیل در رشته معماری را تأمین کردید؟
اگر بدشانسی به شما رو کند و در کشوری یا ایالتی تحصیل کنید که هزینه های آن رایگان نباشد به شما سخت می گذرد. اما اگر در همان سیستم غیر رایگان یک سیستم مالی قابل توجه و هدفمند وجود داشته باشد و فقط پرداخت مداوم هزینه های چاپ و ماکت سازی را تقبل کند، تأثیر زیادی بر روی سرعت انتقال اهداف شما می گذارد. چون در بهترین حالت والدین می توانند بخشی از هزینه های اضافی را تقبل کنند (مگر اینکه خانواده ای خوشبخت یا ثروتمند داشته باشید که اکثر هزینه ها را پرداخت کنند). در بسیاری از موارد دانش آموزان می بایست کار کنند تا هزینه های تحصیل را پوشش دهند.
چه کاری می توانیم انجام دهیم تا صدها یا شاید هزار دلار برای طرح نهایی یا پایان نامه بدست بیاوریم تا هزینه های این گونه درس ها را پوشش دهد؟ قطعا برای قشر معمولی ایجاد چنین هزینه ای سخت و یا حتی غیرممکن است.
شما چطور هزینه های دوران تحصیل در رشته معماری را تأمین کردید؟
اما سوال اصلی این مقاله به این نکته ختم می شود: آیا این تکنیک های سنتی در مورد معماری امروز صدق می کند؟
امروزه تقریبا می توانیم تمام مقالات تحقیقاتی و کتب ها را به صورت دیجیتاله مشاهده یا دریافت کنیم. برخی مدارس در دنیا هستند که این رویکرد تحصیل و مواد آن در فضای مجازی را تقویت می کنند، آن هم در حالی که دیگران هنوز دارند تلاش می کنند تا ایده ذهنی خود را بیرون از صفحه نمایش روی یک کاغذ نشان دهند. به علاوه این موضوع فراتر از مواردی مانند هزینه است و قبل از آن موضوع اتلاف مواد و متریال را مطرح می کند.
اولین و  راحت ترین راه حل استفاده از فناوری های سخت افزایش مانند: نمایش پروژه در تبلت یا لپتاپ به جای پرینت های پر تعداد یا ماکت های کانسپچوال یک بار مصرف می باشد.
تجربه ای که نسبت به تحصیلتان داشتید/دارید  چگونه بوده؟ چگونه از پس هزینه کامل پلات های رنگی، چوب بالسا، چسب، مقادیر زیاد ماژیک های رنگی، کپی های پرتعداد، ماکت سازی و … برآمدید؟
فکر نمی کنید این روند باید تا الان تغییر می کرده؟
 شما چه راه حلی را برای بهبود این وضعیت پیشنهاد می دهید.

YOUR COMMENT